L² Maatvoering sluit zich aan bij i_Lab: feestelijke opening op 25 juni

Woensdag 25 juni 2025 werd het gloednieuwe i_Lab feestelijk geopend.

Met een symbolisch gebaar – het gezamenlijk omdraaien van de sleutels door de burgemeesters van de deelnemende gemeenten – is het innovatieve leer- en ontdekcentrum officieel van start gegaan. Een plek waar techniek, creativiteit en toekomst samenkomen. Dat klinkt als een perfecte plek om als L² aan te haken.

Wat is i_Lab eigenlijk?

i_Lab is een inspirerende plek waar jongeren, werkzoekenden en professionals kunnen ontdekken, leren en samenwerken aan technische en technologische oplossingen. Het is dé ontmoetingsplek voor bedrijven en onderwijs, gericht op talentontwikkeling en innovatie in de regio. Meer hierover kan je op de website lezen.

Waarom dit belangrijk is voor de regio

Even inzoomen op het bredere plaatje.
“De vraag naar technisch personeel groeit, maar veel jongeren of werkzoekenden weten niet eens dat maatvoerder een beroep is,” vertelt Michel, maatvoerder in hart en nieren. “Met ons lidmaatschap hopen we daar verandering in te brengen – en wie weet, ontdekken ze hier hun toekomst.”

Samenwerking i_Lab & bedrijfsleven

i_Lab is meer dan een plek met robots en gereedschap: het is een brug tussen onderwijs en praktijk. En bedrijven zoals L² Maatvoering zorgen ervoor dat die brug geen papieren droom blijft, maar een stevige route naar een technische carrière.
“Ik baal er eigenlijk van dat i_Lab alleen voor deze regio is. Uiteindelijk zou dit concept breder in Nederland uitgerold moeten worden,” aldus Karolina, bedrijfsleider bij L² Maatvoering.

Onze bijdrage

L² Maatvoering is sinds dit jaar trots lid van i_Lab. Dat betekent dat leerlingen en werkzoekenden binnenkort letterlijk in onze wereld kunnen stappen. We hebben een plekje op de patio gekregen waar leerlingen alvast kunnen leren uitzetten. Superleuk en heel laagdrempelig.

Met een disto (laserafstandmeter) moeten deelnemers twee punten vinden in het vrije veld op basis van een referentie. De afstand tussen die twee punten is het antwoord dat ze nodig hebben voor een i_Lab-brede escape room.
“Met een beetje ruimtelijk inzicht, precisie en creativiteit kom je heel ver,” vertelt Karolina. “Want maatvoering is werken met je hoofd én je handen.”

Kom jij ontdekken of maatvoering jouw nieuwe superkracht is? Kom langs bij i_Lab!